Loading color scheme

BOSU

BOSU je měkká polokoule o průměru 65 centimetrů. Název vznikl ze zkratky anglického výrazu "both sides up", česky tedy "obě strany nahoru".

Na BOSU se dá cvičit měkkou stranou nahoru, kdy slouží na principu stupínku. S využitím jednoduchých krokových variací, rozmanitých výskoků, výdrží a balancí se tak velmi rychle dostanete do potřebného tempa. Po celou dobu zábavného cvičení na BOSU navíc automaticky zapojujete hluboko uložené břišní a zádové svaly, které běžným pohybem neposílíte a které jsou zodpovědné za správné držení těla.

Po otočení plochou stranou vzhůru plně využijete balančních vlastností této pomůcky. Na BOSU výborně posílíte celé tělo, ideální je zejména na posilování břišních a zádových svalů. Při klasickém posilování břicha klienty často bolí záda a posílení břišních svalů nemá požadovaný efekt. Při posilování s BOSU k těmto problémům nedochází a břišní svaly se tak posilují mnohem lépe a efektivněji.

BOSU se tak stává ideálním pomůckou pro zdravé hubnutí, zpevnění celého těla, trénink vytrvalosti a celkové kondice. To vše bez zatěžování kloubů, tvrdých dopadů a namáhání kolen.

BOSU je tedy vhodnou variantou také pro ty, kteří nezvládají složité aerobicové kroky a přesto se chtějí vydatně zapotit, pro klienty s bolestmi zad nebo kolen a pro klienty s nadváhou.

Pozitivní účinky cvičení na BOSU ®:

  • jedním z hlavním cílů cvičení na BOSU® je správné držení těla, tedy prevence bolestí zad a problémů s tím souvisejících
  • zpevnění svalů celého těla, včetně svalových skupin, které běžným cvičením nelze posílit (centrum těla - hluboké břišní a zádové svaly)
  • zlepšení rovnováhy a stability těla
  • zpevnění šlach a vazů
  • zvýšení sebevědomí, dobrý pocit ze sebe sama :-)

Průběh lekce:

Přibližně 30 - 40 minut v aerobním tempu, kdy dochází ke spalování tuků a tvarování postavy. Tato část je následně doplněná posilováním, zejména břišních a zádových svalů. Lekce je zakončena protažením.